Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'da Paylaş
Yazarlar Yazar olmak ister misiniz?

Fenerbahçe'de Dudak Uçuklatan Kayıp

15/05/2017Fenerbahçe Antalyaspor karşısında aldığı yenilgiyle ağır bir darbe yedi. Bitime üç hafta kala maç fazlasıyla lider Başakşehir'in 9 puan gerisine düşen sarı-lacivertliler, Beşiktaş'ın Bursa karşısında alacağı galibiyetle Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkını matematiksel olarak sonlandıracak, aksi durumda bile ligi ilk iki sırada bitirmesi mucizelere kalacak.

TEK BAŞINA YILDIZ TRANSFER EDER

Sarı-lacivertli ekip Avrupa'nın 1 numaralı kupasının dışında kalmasıyla ekonomik açıdan ciddi bir zarara uğrayacak. UEFA'nın gruplara katılım için verdiği 12 milyon Euro'nun dışında, yayın havuzuyla birlikte en az 20 milyon Euro'luk bir gelirden mahrum kalacak. Bu miktarın alınacak sonuçlara göre 25-30 milyon Euro'ları da bulması ihtimali bulunuyor. Önemli bir veya iki yıldız transferinin maliyetini tek başına karşılayabilecek bu rakamlardan uzak kalınacak.

KOMBİNEYE İLGİ AZALACAK

Şampiyonlar Ligi'nin dışında kalan Sarı Kanarya'yı başka zorluklar da bekliyor... Avrupa'nın dev ekiplerini stadında izleme şansı olmayan taraftarlar, sezonluk kombine biletlere daha az ilgi gösterecek, forma satışları da bundan etkilenecek. Marka değeri ve prestij anlamında da bir kayıp anlamına gelen Devler Ligi'nin dışında kalmak, aynı zamanda transferi düşünülen yıldız isimleri ikna etmek için kulübün elini zayıflatacak.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'da Paylaş
Spor Kahvesi'nde söz sende!
Spor yazarı olmak için tıkla.
comments powered by Disqus
Yazar Olmak İçin Tıkla

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki Rakibi Belli Oldu

Beşiktaş'ın Muhtemel Rakipleri Belli Oldu

Kocaman'dan Yıldırım'a Güldüren Satış

Kartal’dan Carlos Tevez Hamlesi

Beşiktaş'ın Vida Transferinde Son Durum
Takip et: @spor_kahvesi