Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'da Paylaş
Yazarlar Yazar olmak ister misiniz?

Trabzonspor'da Umutlar Yeni Sezona

10/06/2017Süleyman SakaTrabzonspor taraftarları ilerde hatırlamak istemeyecekleri bir sezonu daha geride bıraktılar. Hem de tartışmalı bir sonla. Sonucuna hiç kimsenin sevinemeyeceği hatta her sonucunun tartışılacağı bir maçla veda etti sezona.

2015-2016 sezonu Trabzonspor taraftarları için kabus gibi geçti; bir an önce bitsin diye bütün taraftarlar dua etti ve sezon Trabzonspor'a yakışmayan bir tabloyla bitti. Taraftarların her sezon olduğu gibi geride bıraktığımız​ sezona da umutla başladı fakat 2016-2017 sezonunun ilk yarısı da önceki sezonu pek aratmadı. Hüsran bıraktığı yerden devam ediyordu Trabzonspor taraftarları için. Taraftarlar, sezon başındaki umutlarını ve hayallerini kaybederken, alınan kötü sonuçlara rağmen yönetim ve hoca birlikteliklerine devam ettiler. Önceki yönetimler döneminde olsaydı Ersun YANAL birkaç defa görevinden ayrılmıştı fakat ortada bir gerçek vardı ve sorun kadrodaydı.  Kadro yetersiz ve Trabzonspor'u taşıyabilecek bir kadro değildi. Taraftarlar da bunun  farkındaydı ve takım ilk yarıda neredeyse boş tribünlere oynadı. Maçlara gelen taraftarlar da hoca ve yönetimi zor duruma sokacak tepkiler göstermedi. Camianın bir an önce bitsin dediği bir ilk yarıyı Trabzonspor ligin dibinde bitirdi.

Sezonun ikinci yarısı Trabzonspor için bir rüya gibi başladı herkes keşke sezon yeni başlamış olsaydı dedi hatta neden ilk yarıya böyle başlayamadık diye çok da yakındı. Yönetim, birinci transfer döneminde yaptığı hataların tam tersine ikinci transfer döneminde tam isabet transferlerle  ilk yarıdan tamamen farklı bir takım ortaya çıkardılar. Bunların yanında açılan yeni stat takımın ritmini iyice artırdı. On maç üst üste yenilmeyen Trabzonspor futbol takımı, taraftarlarına kısa süreli de olsa bir peri masalı yaşattılar. Ancak Beşiktaş maçında alınan yenilgi bir kötü serinin daha başlangıcı oldu.  Beşiktaş maçından sonra oynanan son yedi maçta sadece bir galibiyet alan takım, sezonu yine hedeflerinden uzak bir yerde bitirdi. Son maçta özellikle Rizespor'un beğenmediği bir sonuç ortaya çıkmış olsa da Trabzonspor sadece Bursaspor'u değil son oynadığı altı maçta hiçbir rakibini yenememişti zaten.

Taraftarlar iki sezon bu yönetime iyi sabır gösterdi, yönetimin ellinci yıl hedefi belki bu anlamda taraftarla için bir hedef oldu fakat artık bu yönetim için çok büyük bir sınav başladı. Önümüzdeki sezon, Trabzonspor yönetiminin daha ciddi adımlar atması gerekiyor. Bu kadronun ellinci yılda şampiyonluğa oynayabilmesi için hem sayı olarak hem de kalite olarak daha iyi oyunculara ihtiyacı var. 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google+'da Paylaş
Spor Kahvesi'nde söz sende!
Spor yazarı olmak için tıkla.
comments powered by Disqus
Yazar Olmak İçin Tıkla

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki Rakibi Belli Oldu

Beşiktaş'ın Muhtemel Rakipleri Belli Oldu

Kocaman'dan Yıldırım'a Güldüren Satış

Kartal’dan Carlos Tevez Hamlesi

Beşiktaş'ın Vida Transferinde Son Durum
Takip et: @spor_kahvesi